W tym momencie pracujesz na etacie od poniedziałku do piątku? Mniej więcej od 08:00 do 16:00? Marzy Ci się to, by kiedyś to rzucić? Np. na rzecz regularnego obstawiania w ETOTO? Do tego daleka droga. Najpierw musisz stać się naprawdę bardzo dobrym graczem. Dzisiaj nauczymy Cię, jak typować spotkania tenisowe. Jak zatem grać ten sport, by nie dokładać do interesu?

Zakłady na tenis - jak obstawiać mecze

Bardzo ważny jest rodzaj nawierzchni

Chcesz obstawić np. spotkanie pomiędzy dwoma zawodnikami? W pierwszej kolejności sprawdź, gdzie będzie rozgrywana konkretna potyczka. Nie chodzi tutaj tylko o strefę czasową, chociaż może to być pewien handicap. Jeśli Amerykanin zagra z Polakiem w Stanach Zjednoczonych, to reprezentant gospodarzy będzie miał przewagę. A to przy dwóch zawodnikach o podobnym potencjale może okazać się decydujące. Warto jednak sprawdzić to, gdzie będzie rozgrywany konkretny mecz, jeszcze z innego względu. W tenisie ziemnym wyodrębniamy cztery różne nawierzchnie. Chodzi o korty twarde, ceglaste, trawiaste i tak zwane dywanowe. Aby lepiej zrozumieć to zagadnienie, warto przytoczyć tutaj przykład Rafaela Nadala. Hiszpan to król „cegły”. Na tej nawierzchni był praktycznie nie do ogrania w czasie swoich najlepszych lat. A gdzie indziej grało mu się już trudniej. Musisz zatem zweryfikować, na jakiej nawierzchni będzie odbywał się dany mecz. Potem sprawdź, jak konkretni zawodnicy radzą sobie na konkretnej płaszczyźnie. To bardzo ułatwi Ci obstawianie i notowanie dobrych wyników.

Dokładnie sprawdź rezultaty obu zawodników

W drugiej kolejności warto sprawdzić, jak ostatnio radzili sobie konkretni gracze. Po raz kolejny dobrze byłoby porównywać wyniki z danej nawierzchni. Czasami jest jednak etap przejścia z jednej płaszczyzny na drugą. Wówczas trzeba sprawdzić, jak gracze prezentowali się w ostatnim czasie. Jeśli ktoś jest bez formy, to nawet ulubiona nawierzchnia nie sprawi, że nagle zacznie grać jak z nut. Trzeba to wziąć pod uwagę obstawiając typy bukmacherskie ETOTO. Warto korzystać z rozmaitych serwisów internetowych, które ułatwiają analizowanie statystyk itp. Dobrze byłoby również dowiedzieć się, czy np. konkretny gracz nie ma żadnej kontuzji. Tenis ziemny to sport indywidualny (przynajmniej, jeśli chodzi o kluczowe rozgrywki singlowe ATP i WTA). Jak dana osoba będzie grała nawet z drobnym urazem, to raczej będzie to miało spore przełożenie na końcowe wyniki. Dlatego dobrze byłoby wszystko dokładnie sprawdzić. Należy w tym celu czytać nie tylko najbardziej popularne serwisy tenisowe. Wiele cennych informacji znajduje się także na forach sportowych. Szczególnie tych zagranicznych.

Zweryfikuj ostatnie mecze h2h

Niekiedy jest tak, że jeden zawodnik ma na drugiego tak zwany patent. Czyli wie, jak np. serwować, aby rywal miał bardzo duże trudności w odbiorze itp. co ustawia później wiele akcji. W związku z tym warto sprawdzić wyniki z kilku ostatnich spotkań bezpośrednich. Po raz kolejny należy przypomnieć, że liczą się przede wszystkim mecze na danej nawierzchni. Jeśli zawodnik X wygrał z graczem Y np. 4/5 poprzednich potyczek, to nie jest to przypadkowe. Wówczas warto mocno zastanowić się, czy nie zagrać właśnie na niego. W końcu będzie miał on przewagę psychologiczną przed kolejnym meczem.